Wethouder sport op bezoek bij jeugdleden schietvereniging


Vrijdag is de wethouder sport van gemeente Harderwijk, Marcel Companjen, op bezoek geweest bij de jeugdleden van schietvereniging Willem Tell Harderwijk. Naast een rondleiding door het gebouw, met onder andere een 50-meter vuurbaan en een elektronische 10-meter luchtbaan, heeft de wethouder natuurlijk ook nog een paar schoten gedaan! Onder begeleiding van een trainer van de schietvereniging heeft Marcel de basistechnieken geleerd van het staand luchtgeweer schieten. Dit is een olympische discipline waarbij de schutter 40 of 60 schoten uitvoert, met als doel om op een afstand van tien meter elke keer opnieuw met een kogeltje van 4,5mm groot de tien te raken die enkel 1mm klein is! Hierbij moet de schutter diverse technieken zoals: ademhaling, trekkertechniek, concentratie en spiercontrole perfect beheersen. Wat veel mensen niet weten is dat het ontzettend belangrijk is voor schutters om een goede conditie te hebben. De schietsport is dus allesbehalve een sport voor de luie mensen. We leggen de inschrijfformulieren voor Marcel alvast klaar!

 

06-02-2019